Aktualności

Kościół Uliczny to inicjatywa chrześcijan, których celem jest niesienie Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie osobom bezdomnym i najuboższym.

Jeżeli czytasz ten post z pragnieniem serca, by służyć bezdomnym i potrzebującym. 

To wiedz, że czekamy właśnie na Ciebie w każdą środę. 

Twoja obecność i to co masz w sobie, będą pięknym dopełnieniem tej służby. 

Twoje świadectwo żywej wiary zbuduje nie tylko osoby potrzebujące, ale także i nas.

Twoja modlitwa czy rozmowa wzmoży poczucie, że wśród nas nie ma lepszych względem Boga. 

Żywność, którą przyniesiesz sprawi, że nikt nie wróci z ulicy głodny. 

Dzięki ciepłym ubraniom, które kurzą się w Twojej szafie od lat, ktoś nie będzie już marznąć. 

Twoje zdolności akustyczne spowodują, że ewangelia dotrze w miejsca, w których jeszcze nie ma zasięgu. 

Jeśli jesteś fizycznie zbyt daleko to wiedz, że każdy Twój zasiew finansowy również pomnoży każdą wyżej wymienioną dziedzinę tej służby. 


-----------------------------------------


Jeżeli masz w sercu wspierać naszą służbę finansowo, podajemy numer konta do wpłaty darowizn. 

➡️

Dane do przelewu  : Kościół Boży w Bytomiu,  tytuł przelewu : Kościół Uliczny Bytom

nr konta ING : 50 1050 1230 1000 0090 8069 5605

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

01.07.2021

Co mam czynić, abym był zbawiony?
Dz.Ap.16,30
Uwierz w Pana Jezusa, a będziesz
zbawiony ty i twój dom!
Dz.Ap.16,31
Te słowa były przesłaniem na wczorajszym spotkaniu Kościoła Ulicznego. Historia z Dziejów Apostolskich, opisana w 16 rozdziale, od 19-40 wiersza opowiada o cudzie, który wydarzył się w więzieniu, w mieście o nazwie Filippi. W mieście tym przebywali dwaj Boży słudzy i głosili Ewangelię. Opowiadali o tym, że Jezus przyszedł na świat, aby przynieść ludziom zbawienie i że jest On jedyną drogą do Boga. Chodziła za nimi pewna kobieta, opętana przez złego ducha. Była niewolnicą bogatych mężczyzn, którzy wykorzystywali jej osobliwą zdolność do przepowiadania przyszłości, aby ściągać pieniądze z biednych ludzi. Nasi dwaj ewangeliści, a byli to Paweł i Sylas rozpoznali ducha działającego przez tę kobietę, i kiedy Paweł rozkazał demonowi odejść w imieniu Jezusa, została ona natychmiast uwolniona spod jego wpływu i jednocześnie zbawiona od wszystkich swoich grzechów. Gdy wiadomość o tym zdarzeniu dotarła do jej panów ogarnęła ich złość, i za ich sprawą Paweł i Sylas zostali aresztowani. Zdarto z nich "szaty" i bito rózgami, na koniec wtrącono do lochu, a ich ręce i nogi zakuto w dyby. Tej nocy jednak zamiast narzekać na swój los, mężczyźni modlili się i głośnym śpiewem wielbili Boga. Pan to widział. O północy wielkie trzęsienie ziemi wstrząsnęło więzieniem tak, że zachwiały się jego fundamenty, a dyby opadły z ich rąk i nóg. To był cud. Strażnik obudził się zaskoczony i przerażony, i gdy ujrzał, że więźniowie zostali oswobodzeni, wyjął miecz, żeby odebrać sobie życie. Wiedział bowiem, że jeśli więźniowie uciekną, on sam zostanie oskarżony o niedopatrzenie i skazany na śmierć. (wg prawa rzymskiego wyrok zbiegłego więźnia wykonywano na jego strażniku). Właśnie w momencie, gdy miał użyć miecza aby się zabić, usłyszał głos mówiący: "nie czyń sobie nic złego, bo jesteśmy tu wszyscy!" (krzyknął Paweł na cały głos). Strażnik rozpoznał ten głos, był to jeden z mężczyzn głoszących o Jezusie. Strażnik widział jak ten mężczyzna i jego towarzysz, mimo iż byli niesprawiedliwie pobici, modlili się i chwalili swego Boga. Teraz zostali cudownie uwolnieni. Nie było wątpliwiści, że byli oni sługami prawdziwego Boga. Strażnik podbiegł, upadł przed nimi i spytał: Panowie, co mam czynić, abym był zbawiony?
I to jest właśnie najważniejsze pytanie na świecie!
Uwierz w Pana Jezusa - odpowiedzieli mu, a zbawisz siebie i swój dom. Tamtej nocy strażnik wziął Pawła i Sylasa do swojego domu, opatrzył ich rany, a oni mówili mu o Jezusie. W rezultacie tego strażnik został zbawiony, cały jego dom przyjął Ewangelię i uwierzył w Jezusa.
T.L.OSBORN - Jak być zbawionym (broszura ewangelizacyjna).
Przyjacielu! Bóg bardzo cię kocha! On dał swojego jedynego Syna, aby wybawić cię z twoich grzechów. Przyjmij tę miłość i nie odrzucaj tej miłości ...
Bardzo ważną sprawą, którą poruszył w czasie zwiastowania nasz drogi pastor Grzegorz jest przypomnienie, iż celem naszych spotkań nie jest ciągłe karmienie ludzi i zaspokajanie ich fizycznego głodu oraz czynienie tego w nieskończoność, ale prowadzenie w kierunku zmiany ich życia, po to, by oni sami umieli zatroszczyć się o siebie i swoje potrzeby, a swoje życie powierzyli Jezusowi, żeby nauczyli się ufać Bogu i zwracać się do Pana w modlitwie, oczekując na rozwiązania od Niego swoich niekończących się problemów.
Jeśli jesteś osobą, która chciałaby wesprzeć działania, jakie prowadzimy wśród osób potrzebująch, darowizny pieniężne można kierować na rachunek ING 50 1050 1230 1000 0090 8069 5605 Kościół Biży w Bytomiu, tytuł przelewu Kościół Uliczny Bytom
Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia!
ul. Moniuszki 22
41-902 Bytom
Zadzwoń do nas:
602-136-758

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności. Rozumiem, ukryj informację.